S.S.S.

Ukash kartları hakkında s.s.s sıkça sorulan soruları sizler için derledik… Merak ettiğiniz tüm sorular burda

Ukash Nedir?
Ukash, ön ödemeli internet sitelerinde kullanılan 19 haneli şifreden oluşan bir ön ödemeli pin sistemidir. Somut olarak örnek vermek gerekirse Türkiye’de faturasız hatlarda kullanılan TL yüklemelerine benzer. Bu sayede nerede ne kadar kullanacağınızı önceden belirlemiş olduğunuz için hem maddi hem manevi olarak herhangi bir risk yaşamazsınız.

Ukash Ne Kadar Güvenlidir?
İngiltere merkezli Smart Voucher Ltd. tarafından piyasaya sürülen bu kartlar, tek kullanımlıktır, kimlik bilgilerinizi paylaşmanızı gerektirmez ve kesinlikle güvenlidir. ” UK Financial Services Authority (FSA)” denetimli bu şirket, İngiltere’de yerleşik ve Ukash kartlarını dünyanın birçok yerine pazarlayan bir firmadır. Satın almış olduğunuz Ukash kodlarının karşılıksız çıkma ihtimali yoktur. Bununla birlikte Ukash kodlarını kullanarak kimlik bilgilerinizi de gizlemiş olursunuz. Böylelikle hem harcayacağınız miktarı önceden belirleyerek satın almak ve kimlik bilgierinizi kimseyle paylaşmamak, Ukash’i en güvenli ödeme yöntemi olarak öne çıkarmaktadır.

Çalışma Saatlerimiz Nedir?
Çalışma saatlerimiz sabah 09.00 ile gece 03.00 arasıdır. Bu saatler dışında Ukash satın almak için havale ya da eft yaparsanız, ödemeniz bir sonraki çalışma saatinde onaylanıp, ukash pinleriniz size iletilir. Bu yüzden çalışma saatleri içinde ödeme yapmanız, işleminizin hızı açısından önemlidir.

Sitenizden Satın Aldığım Ukash Kodu Bana Kart Olarak Mı Gelecek?
Sitemizden satın almış olduğunuz Ukash kodu somut bir kart değildir. 19 haneden oluşan bir şifredir. Bu yüzden adresinize herhangi bir kart gönderilmez. Sitemizden yaptığınız alışveriş tamamlanıp ödeme onaylandıktan sonra size “sms, mail ya da msn” yoluyla 1-3 dakika içerisinde 19 haneli Ukash şifreniz iletilir.

Satın Aldığım Ukash Kodunu İstediğim İnternet Sitesinde Kullanabilirmiyim?
Evet kullanabilirsiniz. Ukash kodunuzu dilediğiniz internet sitesinde kullanma hakkınız vardır. Hangi sitede kim tarafından kullanıldığı ikinci şahıslar tarafından bilinemez. Böylelikle kimlik bilgilerinizi ikinci şahıslarla paylaşmadan alışverişinizi güvenli olarak yaparsınız. Bu farkıyla Ukash, günümüzde daha çok tercih edilen bir ödeme yöntemidir.

Sitenizden Satın Aldığım Ukash Kodunu Bir Defadan Fazla Kullanabilirmiyim?
Hayır. Satın almış olduğunuz Ukash kodları tek kullanımlıktır. Başka kullanım için sitemizden yeni bir Ukash kodu satın almanız gerekmektedir.

Sitenizden Satın Aldığım Ukash Kodunu Aynı Gün İçerisinde Kullanmak Zorundamıyım?
Hayır kullanmak zorunda değilsiniz. Sitemizden almış olduğunuz Ukash kodlarının 1 yıllık geçerlilik süresi vardır. Satın aldığınız Ukash koduyla 1 yıl içerisinde dilediğiniz zaman alışveriş yapabilirsiniz.

Sitenizden Ukash Satın Aldığımda, Kişisel Bilgilerim Üçüncü Şahıslarla Paylaşılır Mı?
Hayır. Sitemizden alışveriş yapan müşterilerimizin kişisel bilgileri kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmaz. Müşteri gizliliği ve memnuniyeti firmamız için en önemli unsurdur.